До відзначення 500-річчя Реформації в Україні
До відзначення 500-річчя Реформації в Україні

Поділитися новиною:

До відзначення 500-річчя Реформації в Україні

У XVI столітті в Європі відбулися події, які змінили уявлення як про всесвіт, Землю, так і духовний світ людини, а сама людина пізніше оголошена найвищою цінністю

У Західній Європі Реформація почалася з повстання німецького священика Мартіна Лютера, який 1517 року випустив знамениті 95 тез із критикою Папи Римського і католицької церкви, в яких було засуджено податки та проголошено повернення до біблійних першоджерел християнства.

Лютеранська, кальвіністська церкви у Західній Європі виникали, починаючи з XVI ст., в межах єдиного європейського простору, впливаючи на українців. Перші протестантські церкви виникали на українських землях ще в Речі Посполитій. Разом із православними протестанти тоді протистояли наступу католицизму. У ті часи сформувалася полемічна релігійна література, що була написана церковно - слов'янською мовою. Уже в той час народжувалося вміння визнавати іншу точку зору і вести дискусії.

Сучасний демократичний світ визнав цінність толерантного відношення до релігії та церковних громад, і сучасна людина розуміє, що справжнє багатство – у різноманітності і вмінні разом будувати свою демократичну, незалежну державу.

З метою визнання вагомого внеску протестантських церков і релігійних організацій у розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави, а також відзначення в Україні 500-річчя Реформації президентом України П. Порошенком видано Указ №357/2016 від 26.08.2016р. «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації»

З метою відзначення 500-річчя Реформації в школі протягом вересня 2017 року проведено наступні заходи:

  • у шкільній бібліотеці оформлено тематичну виставку ««Значення Реформації для християн світу»,

  • бесіди з учнями 1-5 класів «Початок Реформації в Україні»,

  • круглий стіл для учнів 8-9 класів «Вплив Реформації в Україні»

  • для учнів 6-8 класів – усний журнал «Реформація в особах».

 

Web-адреса: zhovtneva-zosh.dvorichna-vo.gov.ua/news/id/9041 | Переглядів: 389Дата публікації: 15:20 20.09.2017
Директор школи

Бердник Наталія Григорівна

Анонс подій
Подій не заплановано
Пошук
Версія для слабо- зорих